Сухофрукти: Користь для здоров'я та рецепти використання

Сухофрукти: Користь для здоров'я та рецепти використання

Повноцінним джерелом вітамінів та потрібних людині корисних елементів виступають сухофрукти. Приготування не вимагає особливих навичок, існує проста технологія сушіння, за допомогою якої вдається забрати з ягоди або фрукта частину вологи. В цьому вигляді продукт зберігається довше та не втрачає своїх властивостей. Тому прибічники здорового харчування зробили його одним з основних інгредієнтів щоденного меню. Споживати сухофрукти можна самими або додавати до інших страв.

Які корисні властивості мають сухофрукти

Висушені ягоди та фрукти полюблять і діти, і дорослі, адже в таким чином вдається зберегти природній смак, аромат та майже всі корисні якості. Все тому, що під час приготування застосовується атмосферний спосіб. В промислових масштабах здійснюється технологічна обробка, і зберігається довго в незмінному вигляді. 

Має величезний попит серед дієтологів, адже сухофрукти містять безліч важливих речовин , а саме: вітамінів, мінерали, мікроелементи, природній цукор, дієтичні волокна. Регулярне споживання призводить до оздоровлення організму. 

Тепер слід розглянути головні властивості сухофруктів:

 • нормалізують роботу кишково-шлункового тракту, пришвидшують метаболізм;

 • зміцнюють серцевий м’яз;

 • підвищують імунітет;

 • підтримують стабільний рівень глюкози в крові;

 • забезпечують надовго відчуття ситості;

 • заряджають організм енергією та силами.

Варто розуміти, що сухофрукти мають калорійність, тому споживати їх потрібно в міру, особливо людям з зайвою вагою. Краще вводити в раціон різноманітні види, і тоді харчування буде повноцінним та дуже корисним.

Популярні рецепти з сухофруктів

Як самостійний продукт споживати сухофрукти дуже зручно, адже вони вже готові і не вимагають додаткових затрат часу. Обрати можна собі до смаку, на ринку представлений широкий асортимент. Найпопулярнішими та найдоступнішими вважаються ізюм, курага, чорнослив, фініки, інжир, журавлина, а також сушені екзотичні фрукти, наприклад, манго, ананас тощо. Всі вони мають унікальні смакові якості, тому стануть ідеальним десертом.

Для гурманів є кілька рецептів, які поєднують в собі кілька сухофруктів та інших корисних продуктів:

 • чорнослив с грецькими горіхами;

 • мюслі з сухофруктами;

 • приготування освіжаючих коктейлів;

 • кекси з родзинками;

 • манго в шоколаді тощо.

Дуже часто сухофрукти додають до випічки або застосовують для декорування. Крім того, вони вносять нотку екзотичності літнім салатам. Відмінно комбінуються із зеленню, горіхами, свіжими фруктами. Для спортсменів, які полюбляють поживні смузі перед тренуванням, теж підійдуть ці інгредієнти. Головне – віддавати перевагу якісним продуктам та споживати їх в міру. Тоді і психологічне, і фізичне самопочуття буде гарним.

Джерело: https://do-smaku.com.ua/sukhofrukty/