Керамічні брекети: чим відрізняються від інших, та як формуються ціни?

Керамічні брекети: чим відрізняються від інших, та як формуються ціни?

Неправильний прикус у людини може достатньо зіпсувати якість життя. Щоб уникнути руйнування зубів та косметичного дефекту, потрібно якнайшвидше встановити брекети для усунення неправильного прикусу. Якісні брекети керамічні чудово виконують свою функцію та мають красивий естетичний вигляд.

Види брекетів

Брекети відрізняються між собою матеріалом, з якого вони виготовляються. Найбільш розповсюдженими в стоматологічній практиці являються:

  1. Металеві.

Перевага – надійні та міцні, комфортні у використанні. Вироби з медичної сталі мають невисоку ціну. Брекети з титану також не менш популярні.

Недолік – не естетичний вигляд на зубах. Проте з цим можна боротись, встановивши брекети з дорогоцінного металу, приміром, із золота.

  1. Керамічні.

Перевага – естетичний вигляд, непомітність. Надійно закріплюються, міцні, не роздратовують м’які тканини в ротовій порожнині.

Недолік – виправлення зубів триває довше. Ціна також дещо вища за металеві.

  1. Сапфірові.

Переваги – мають гарний вигляд, міцні, привабливі та прозорі. Не фарбуються та не впливають на дикцію, не викликають алергію.

Недоліки – висока вартість.

  1. Пластикові.

Переваги – невисока ціна.

Недоліки – ненадійні, слабкої міцності, можуть зафарбовуватись їжею.

Якщо у вас обмежений бюджет, тоді краще встановити металеві конструкції. Проте коли найважливішою складовою є красивий естетичний вигляд, тоді варто подумати про придбання брекетів з кераміки або сапфірових.

Особливості керамічних виробів

Керамічні брекети поділяються в свою чергу на:

  • монокристалічні – повністю прозорі;
  • полікристалічні – прозорі частково, мають матову поверхню.

Механізм дії в них однаковий. Розрізняються лише зовнішнім виглядом. В той час, коли монокристалічні будуть взагалі непомітні, полікристалічні підбираються під колір емалі. І в результаті вони також максимально зливаються із зубами.

Лікування керамічними брекет-системами займає дещо більше часу, ніж металевими. Проте вироби з даного матеріалу відмічаються міцністю та надійністю. Вони добре прикріплюються до зубної емалі та не дратують м’які тканини. Ціна даних конструкцій дещо вища, ніж металевих.

Вартість керамічних брекетів

Дані конструкції відносяться до середнього цінового сегмента. Вони дорожчі за металеві та дешевші за сапфірові. На вартість керамічних брекетів впливають такі фактори:

  • тип системи: лігатурні чи самолігуючі;
  • тип кераміки: монокристалічні чи полікристалічні;
  • виробник брекетів також впливає на формування вартості;
  • тип встановлення: на всю щелепу, чи на певну кількість зубів.

Лігатурні брекети коштують дешевше. Лігатури фіксуються гумками. Лікування буде тривалішим, постійно необхідно буде відвідувати ортодонта для корекції системи.

Самолігуючі брекети мають фіксатори, які тримають дугу без дроту. Тривалість лікування зменшується, як і відвідування спеціаліста, адже брекети самостійно тиснуть на зуби і рідше потребують корекції.

Протипокази до встановлення брекетів

Якщо з показаннями все зрозуміло: неправильний прикус та аномальний розвиток зубів, то про те, що існують протипоказання, відомо мало. Брекети не встановлюють при:

  • флюорозі;
  • хронічному карієсі тяжкого ступеня;
  • соматичних захворюваннях;
  • алергічних реакціях на матеріал пластинок;
  • великій кількості пломб та коронок.

Ви можете встановити брекет-систему в клініці з кераміки або іншого матеріалу. Також є можливість комбінувати конструкції: на одній щелепі – керамічна, на іншій – металева. Стоматологія S.I.Y. Dental поверне вам красиву посмішку.

Джерело: https://siy-dental.com/description-services/keramichni-brekety